Near East Hayat ve Albank Sigortacılıkta İş Birliğine Gidiyor

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2018-12-13 12:26:26 | Güncellenme Tarihi: 2018-12-13 12:59:43 |


Near East Hayat ve Albank Sigortacılıkta İş Birliğine Gidiyor


NEAR EAST HAYAT VE ALBANK, SİGORTACILIKTA İŞ BİRLİĞİNE GİDİYOR

Hayat ve Sağlık Sigortacılığı alanında KKTC’nin ilk yerel şirketi olan Near East Hayat Ltd., Nisan 2018’den itibaren faaliyetlerine devam ediyor.

Near East Hayat, Albank ile acentelik sözleşmesi imzalayarak güçlü bir iş ortağı daha kazanmış oldu.

Near East Hayat, Banka Sigortacılığının ön plana çıktığı günümüzde Kıbrıs’ın güçlü ve Sigorta ürünlerini bir finansal ürün olarak değerlendirip müşterilerine öneren Albank ile acentelik sözleşmesi imzalayarak önemli bir adım daha attı.

Albank, yapılan sözleşmeye göre Near East Hayat’ın tüm ürünlerini müşterilerine sunabilecek. Süreçlerin nasıl işleyeceğine dair çalışmalar da başlatıldı. Bu hafta sonu Albank personeline tüm ürünler hakkında Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün tarafından kapsamlı bir eğitim verildi. Albank, müşterilerine önümüzdeki haftadan itibaren Near East Hayat ürünlerini sunmaya başlayacak. Müşterilerinin sağlığını sürekli ön planda tutan ALBANK “Önce Güven” sloganının yanında “Önce Sağlık “ sloganını da kullanmaya başladı.

NEAR EAST HAYAT VE ALBANK, 7 ARALIK'TA İMZALANAN SÖZLEŞME İLE BİRLİKTE ÇALIŞMA KARARI ALDI.

Hayat Sigortacılığı yanında sağlık alanında da iddialı olan Near East Hayat , hızla gelişen ve önemli derecede büyüme potansiyeli olan bir pazarda lider olmayı hedefliyor. Çeşitli gelir grupları için farklı ürünler olmak üzere, yatarak ,ayakta ve doğum teminatlı 6 adet Sağlık Sigortası planı ile müşterilerinin hizmetinde. Near East Topluluğu’nun bünyesinde yer alan sağlık kurumlarında doğrudan ödemeli olacak bu planlar sayesinde KKTC halkı çok ciddi rakamlara ulaşabilen sağlık giderlerini uygun fiyatlarla teminat altına almış olacak.

2016 yılında ING Bank’ı satın aldıktan sonra 2017 yılında HSBC’yi de bünyesine katan Albank, KKTC’de bireyler ve iş dünyasının finansal ihtiyaçlarına cevap verirken, Banka Sigortacılığı alanında da önemli katkılar sağlamaya devam etmeyi planlıyor.

Albank, 7 şubesi ve Alternatif Dağıtım Kanalları ile Bireysel ve Özel bankacılık, Ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, Kurumsal ve Yatırım bankacılığı, döviz, para piyasaları işlemleri ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren geniş bir yelpazede hizmetlerini sürdürüyor.

Bu stratejik ortaklık sayesinde Near East Hayat, müşteri segmentini genişletirken, pazar payını artırma fırsatı da bulacak.

Ülkemizde sağlık sigortalarının diğer Avrupa ülkelerine göre çok az bir oranda satın alındığı göz önüne alındığında aslında bu imkan yaratılarak sosyal bir sorumluluk projesi yerine getirilmektedir. Sağlık Hizmetlerini güvence altına almak isteyen ülkemiz insanlarına kaliteli, konforlu sağlık hizmeti alabilmek için bir alternatif yaratılmıştır.

İki kurum bu sözleşme ile rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı Bankacılık sektöründe rakip olmanın yanında, iş birliği yapılabilecek alanlarda sinerji yaratacak ortaklıklar yaparak sektörde bir ilki gerçekleştirdiler.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün ve Albank Genel Müdürü Dr. Ahmet M. Karavelioğlu sözleşmeyi imzalamak üzere biraraya geldiklerinde ilerdeki olası ortak çalışma fırsatları konusunda diyalog kapılarını açık bırakmak üzere de anlaştılar.