Yakın Doğu Okulları Öğrencilerine Özel Sağlık Sigortası Uygulaması Yapıldı!

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2019-01-23 15:38:21 | Güncellenme Tarihi: 2019-01-23 16:13:28 |


Yakın Doğu Okulları Öğrencilerine Özel Sağlık Sigortası Uygulaması Yapıldı!


KKTC’de Bir ilk!!
Yakın Doğu Okulları Öğrencilerine Özel Sağlık Sigortası Uygulaması Yapıldı!


Yakın Doğu Okullar Grubu, öğrencilerinin okul hayatları süresince sağlık koşullarını en iyi şekilde idame ettirmeleri amacı ile sağlık sigortacılığı alanında sunduğu hizmetler ve ürün çeşitliliği ile KKTC’de bir ilk olan Near East Hayat, sağlık sigortası uygulamasını başlattı.

Yakın Doğu Okul Öncesi, Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Koleji öğrencileri için hazırlanan “ Near East Genç Sağlık Sigortası” ile artık öğrencilerin sağlığı güvende olacak.

Yakın Doğu Okullar Grubu tarafından finanse edilen bu police kapsamında öğrenciler, Yakın Doğu Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’inde 7/24 ücretsiz tedavi imkanına sahip olacaklar.

Near East Genç Sağlık Sigortası, öğrencilerin Acil Servisten giriş yapmaları durumunda kapsam dahilinde olan tüm sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak sağlayacak şekilde düzenlendi. Ayrıca Near East Genç Sağlık Sigortası kapsamındaki öğrencilere, polikliniklere yapılacak müracaatlar için yılda 2 kez muayene ve 1 tahlil hizmeti ücretsiz olarak sunulacak. Bu teminatların kullanılmasından sonraki poliklinik hizmetlerinde ise %30 indirim uygulanabilecek.

Near East Hayat, öğrencilerin sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri ve anlaşmalı sağlık kurumlarında kullanabilmeleri amacıyla Yakın Doğu Okullar Grubu öğrencilerine renk temalı “Sigortalı Kart”ları hazırladı.

İnsanların sağlığını her şeyin önünde tutan Near East Hayat, geleceğimiz olan çocuklarımızın kaliteli ve sağlıklı bir eğitim süreci yaşamaları konusunu son derece önemseyen Yakın Doğu Okullar Grubu ile böylesine anlamlı bir iş birliği içinde olmaktan da büyük mutluluk duyuyor.

Sağlık Sigortacılığı’nda ilkleri gerçekleştiren Near East Hayat, iştiraki ve acentesi olan Near East Bank vasıtasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile KKTC’de ilk defa Yakın Doğu Okulları öğrencileri için özel sağlık sigortası uygulaması yapmış oldu.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün, yapılan anlaşma sonrası şunları dile getirdi:

“Kaliteli bir eğitim alabilmeleri için çocuklarımızın sağlıklı olmaları gerekir. Near East Hayat olarak, yaptığımız bu iş birliği ile çocuk sağlığı konusunda da önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Temennim tüm çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmeleridir. Olası hastalıklar ve kazalara karşı önlem almak önemlidir. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimize bu güzel sağlık uygulamasını duyurmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz.”