Near East Hayat 2019 Sağlık Konferansı üst düzey katılımla gerçekleşti!

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2019-09-24 11:26:34 | Güncellenme Tarihi: 2019-09-24 11:40:10 |


Near East Hayat 2019 Sağlık Konferansı üst düzey katılımla gerçekleşti!

Near East Hayat 2019 Sağlık Konferansı üst düzey katılımla gerçekleşti!


Near East Hayat ve Near East Bank’ın düzenlediği “Sağlık Sigortasının bugünü ve yarını” konulu 2019 Sağlık Konferansı, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri irfan Günsel Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Hayat ve Sağlık Sigortacılığı alanında KKTC’nin ilk yerel şirketi ünvanına sahip Near East Hayat, bu konferansı düzenleyerek bireylerin temel sigorta ihtiyaçlarını karşılayarak sigortacılığı tam ve doğru bir şekilde “tabana yayabilmek” amacıyla, sektörün öncelikli sorunlarından olan sigorta bilinirliği ve tasarruf bilincini birlikte arttırarak kişileri daha sağlıklı ve kaliteli hayat yaşamaya teşvik etmeyi amaçladı.

İrfan Günsel Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, KKTC Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Ülker Fahri, Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün, Near East Hayat Yönetim Kurulu, Near East Bank Şube müdürleri, Müşteri Temsilcileri, Özel, Expat ve Ticari Bankacılık bölümü, Sigorta ve ADK Operasyonları Birimi ve Pazarlama departmanından yetkililer, KKTC banka ve sigorta sektörü temsilcileri katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan konferansta Near East Hayat Genel Müdür Ömür Şengün açılış konuşması yaptı, ardından Sağlık Bakanı Dr.Ali Pilli ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoglu birer konuşma yaptılar.

Konferansın oturum bölümü,Türkiye’den gelen konuşmacıların ve Ömür Şengün’ün sunumları ile devam etti. Ev sahibi olarak Ömür Şengün’ün konuşmacı oldugu konferansta, İstanbul Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, Girne Üniveristesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr Rüveyde Bundak ve Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölüm başkanı Prof. Dr. Haluk Özsarı’nın moderatörlüğünde iki oturumlu olarak gerçekleşti.

Near East Hayat Genel müdürü Ömür Şengün panel de yaptığı açılış konuşmasında Hayat ve Sağlık Sigortacılığı alanında KKTC’nin ilk yerel şirketi ünvanına sahip Near East Hayat olarak halkın özel sağlık sigortaları ile ilgili farkındalığının artırılması çalışmaları yürüttüklerini anlattı.. Alanında uzman değerli katılımcıların panel de olmasının sektör için önemli olduğunu ifade eden Şengün, yurt dışından ülkeye gelerek panel’e katkı koyanlar ve tüm katılımcılarla izleyenlere teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli de, olası risklere karşı kişinin kendisi ve ailesini korumaya almasının yaşamsal olduğunu belirterek, güvence açısından sağlık sigortasının güvenilir bir adım olacağını kaydetti. “Çok yakın bir gelecekte hayata geçirmeyi öngördüğümüz Genel Sağlık Sigortası modeli ile Devletimizin anlaşmalı olacağı özel sağlık kurumlarından da tüm vatandaşlarımızın hizmet almasının önü açılmış olacaktır.” şeklinde devam etti.

Sadece devlet tarafından yapılanların değil, özel sektörün de yaptıklarının büyük önem arz ettiğini söyleyen Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ise, bu konuda da Near East ailesi ve Near East Hayat’a başarı diledi ve iyi bir örnek olacağına inandığını ifade etti.

“Sağlık Sigortalarının bugünü ve yarını” konulu bu toplantı da farkındalık yaratma çalışmalarının bir parçası oldu.

Organizasyonunu Dorana Turizm’in gerçekleştirdiği konferans, Soru-Cevap bölümünün ardından resepsiyonla tamamlandı.