Near East Hayat’dan yine bir ilk: KKTC’nin En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortası uygulaması başlıyor!

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2020-01-02 14:36:47 |


Near East Hayat’dan yine bir ilk: KKTC’nin En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortası uygulaması başlıyor!

Near East Hayat’dan yine bir ilk: KKTC’nin En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortası uygulaması başlıyor!


KKTC’nin yerli sermaye ile kurulmuş ilk Hayat ve Sağlık şirketi olan Near East Hayat, en büyük ve en geniş kapsamlı grup sigortası uygulamasını yaparak yine bir ilk’e imza atıyor. Grup bazında ilk kez Near East Bank çalışanlarına yapılarak başlanan “Sağlık Sigortası Uygulaması”, Ocak 2020 tarihinden itibaren Yakın Doğu Üniversitesi ve Hastaneleri ile Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi ve Hastaneleri çalışanlarını da kapsama alacak şekilde tüm Yakın Doğu Kuruluşlarının çalışanları için başlamış olacak.

Near East Hayat’ın özel sağlık sigortalarında; Yatarak ve Ayakta tedavi başlıkları altında pek çok teminat yer alıyor. Ameliyat, Ameliyatsız Tedavi, Yoğun Bakım, Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tedavi ve Tetkikleri, Ambulans Giderleri ve Suni Uzuv bu teminatlardan bir kısmını oluşturuyor. Bireysel ürünlerin yanında kurumlar için ihtiyaç ve talebe göre ürün oluşturmak mümkün.

Sigortalılar, kendilerine özel hazırlamış “Sigortalı kart”ları ile anlaşmalı kurum’a giderek hizmet alabiliyorlar.

Sigortalılara Destek ve Hizmet Ağı Genişliyor!

Nisan 2018 de faaliyetine başlayan şirket hızla büyümeye devam ediyor. Hayat Sigortalarında 3 bin 700, Sağlık sigortalarında ise 8 bin 800 olmak üzere toplam 12 bin 500 sigortalı sayısına ulaşan Near East Hayat, 20 kişilik tecrübeli kadrosuyla yeni ürün ve uygulamalar üzerinde yoğun şekilde çalışırken; sigortalılarına vereceği destek ve hizmet ağını da genişletiyor. Bu bağlamda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi içinde yer alan Near East Hayat ofisini sigortalılarının ihtiyaçlarına kısa sürede cevap verebilmek ve üst düzey servis sunabilmek için hazır hale getirdi.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün bu kapsamlı uygulama için şunları dile getirdi; “2020 hedeflerimizde Sağlık sigortacılığında hareketlilik olacağını öngörmüştük, bunun ilk adımı üyesi olduğumuz Yakın Doğu Topluluğu ile yaptığımız grup sağlık sigortası oldu. Sağlık Sigortası çalışana sunulabilecek en önemli yan hak(fayda)lardan biridir. Böyle bir çalışmanın tarafı olmaktan çok memnunuz ve sigortalılarımıza hizmet vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Böylesine kapsamlı bir uygulamanın, adamızda faaliyet gösteren diğer kurumları da teşvik edeceğine ve sağlık sigortalı sayısının artmasında önemli rol oynayacağına inanıyorum.”