Kıbrıs'ın İlk Yerel Sağlık Sigortası ve Hayat Sigortası Kuruldu!

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2018-06-04 12:33:56 | Güncellenme Tarihi: 2018-07-13 16:12:09 |


Kıbrıs'ın İlk Yerel Sağlık Sigortası ve Hayat Sigortası Kuruldu!

Hayata geçirdiği ilkler ve yenilikçi çözümleriyle sektörde öncülük etmeyi hedefleyen Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi, Near East Investment ve ortak yararlarla birbirine bağlı iştirakçiler bünyesinde faaliyete giren KKTC’nin ilk yerel sigorta şirketi, Near East Hayat Ltd., KKTC Maliye Bakanlığı Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi’nin onayı ile Hayat Grubu Sigortaları ruhsat’ını aldı. Bununla birlikte, önümüzdeki günlerde artık Kuzey Kıbrıs halk’ının hizmetinde olacağını duyurdu.


Near East Hayat, bireylerin temel sigorta ihtiyaçlarını karşılayarak sigortacılığı tam ve doğru bir şekilde “tabana yayabilmeyi” amaçlamıştır. Sektörün en öncelikli sorunlarından olan sigorta bilinirliği ve tasarruf bilincini birlikte arttırarak kişileri daha sağlıklı ve kaliteli hayat yaşamaya teşvik etmek istemektedir.


Yeni nesil sigortacılığa odaklanan Near East Hayat, dijital dönüşüme ciddi yatırım yaparak, müşterilerine kişiye özel ürünler sunacak. Bu ürünler arasında Birikimli Hayat, Kredili Hayat, Süreli Hayat, Yatırım Sigortaları, Kaza Sigortaları, Kritik Hastalıklar Sigortası ve Sağlık Sigortaları yer almaktadır.


Sigortacılığı her bireyin kendi ihtiyacına göre konumlamayı hedefleyerek, yeni nesil sigorta anlayışının merkezine müşterileri yerleştiren Near East Hayat, yeni teknolojilerin ve dijitalleşme’nin gelecek dönem için öncelikli yatırım alanları olacağını bilerek planlamalarını yapmaktadır.