Near East Hayat’tan Çocuklarımızın Yarınları İçin Eğitim Sigortası

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2020-05-29 13:23:35 | Güncellenme Tarihi: 2020-06-20 13:10:46 |


Near East Hayat’tan Çocuklarımızın Yarınları İçin Eğitim Sigortası

Near East Hayat’tan Çocuklarımızın Yarınları İçin Eğitim Sigortası


Near East Hayat, tüm branşlardaki ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise veya üniversitede eğitimi süren çocuklarımızın geleceğini düşünerek, eğitim hayatlarının yarıda kalma riskini ortadan kaldırmak amacıyla “Eğitim Sigortası” ürününü hayata geçirdi.

İyi bir eğitim, çocuklarımızı yaşamda başarıya hazırlar. Yıllık 10 bin TL’den başlayıp 75 bin TL’ye varan özel okul ücretleri sözkonusu ve bu ücretler her yıl artmakta. Çocuğunuzun eğitiminin yarıda kalma risk’i ise her zaman olası.

İşte bu riski ortadan kaldırmak için hazırlanan Near East Hayat Eğitim Sigortası ile çocuklarınızın eğitimini bugünden koruma altına alabilirsiniz.

Near East Hayat Eğitim Sigortası, Sigortalının (veli veya ebeveyn) vefat etmesi halinde lehtar olan öğrencinin mezuniyetine kadar olan eğitim masraflarını karşılamak üzere düzenlenmiştir.

Sigorta primleri, sigorta yaptıranın yaşı, cinsiyeti, seçilen teminat tutarı, poliçe süresi ve ödeme şekline göre belirleniyor. Poliçenin özelliklerine göre; sigorta yaptıracak kişinin 18 ile 65 yaş arasında olması gerekiyor. Sigorta süresi, eğitim süresine paralel olarak en az 1, en fazla 25 yıl olarak seçilebilir. Beklenmedik bir durumda, yani riskin gerçekleşmesi halinde poliçe teminatı (kalan süre ile yıllık teminatın çarpımı) defaten poliçenin lehtar’ına ya da lehtar’ın eğitim masrafları için kullanma şartıyla vasiye ödenir.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün, “Çocuklar en değerli varlıklarımız bazı riskler yüzünden onların eğitimlerinin yarım kalmasını istemeyiz, Eğitim Sigortası yaptırarak çocuklarınızın yarınlarını bugünden koruma altına alabilirsiniz” dedi.

Near East Hayat Eğitim Sigortası’nı, Near East Bank şubelerinden veya şirket merkezinden alabilir, tüm sorularınız için 444 0 634’ü arayabilir veya neareasthayat.com web sitemizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.