Near East Hayat’dan “Sağlık Sigortam var benim, senin neyin var hiiiç…” konseptli yeni reklam kampanyası

Kategori: Haber & Duyurular | Yayınlanma Tarihi: 2020-07-21 09:41:05 |


Near East Hayat’dan “Sağlık Sigortam var benim, senin neyin var hiiiç…” konseptli yeni reklam kampanyası

Near East Hayat’dan “Sağlık Sigortam var benim, senin neyin var hiiiç…” konseptli yeni reklam kampanyası


Near East Hayat Sigorta, sağlık sigortası ile ilgili yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Sigorta yaptırmanın, ani bir sağlık problemi olduğunda hem ekonomik açıdan faydasını hem de kişinin güvende hissetmesinin ne kadar önemli olduğuna ve sigortalının her zaman yanında bir şirket olduğuna dikkat çeken kampanyanın ilk reklam filmi dijital mecralarda yayına girdi.

Kuzey Kıbrıs’ta sigorta sektörünün ilk yerel ve yenilikçi şirketi Near East Hayat, ada halkında sigortalı olma bilincini artırmak için kurulduğu günden bugüne çeşitli kampanyalar yaptı, yeni reklam kampanyası ile de mizah ve kara komediyi harmanlayarak yepyeni bir tema ile karşımıza çıkıyor. Şirket, mizahtan güç alan kampanya filminde “sağlıklı bir hayatın önemine dikkat çekerken sigortalı olmak ve olmamak arasındaki farkı ortaya koyarak; sigortalı olmanın verdiği güven sayesinde ani ve olası risklere karşı nasıl korunduğunu ve maddi kayıplara karşı emin ellerde hissetmenin” önemini de vurguluyor. Kampanya kapsamında hazırlanan reklam filminde eşi ile akşam yemeğinde iken ani bir kalp krizi geçiren adamın bir anda iki dünya arasında ölüm meleği ile esprili diyalogu eğlenceli bir dille ekranlara taşınıyor.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün, “Şirket olarak öncelikli hedefimiz, müşterilerimizin sadece maddi zararlarını tazmin eden bir şirket olmanın ötesinde sigortalılarımıza onların yanında güçlü ve güven duyabilecekleri bir şirket olduğumuzu da hissettirmek.” dedi. Sigorta güvencesinin önemini vurgulamak amacıyla dikkat çekici iletişim çalışmaları ve çok farklı projelerin de yakın zamanda hayata geçeceğini ileten Şengün, “yeni reklam filmimiz ile mizahi bir şekilde hikayemizi anlatmak istedik” dedi.

“Sağlık Sigortam var benim, senin neyin var hiiiç…” temasıyla hazırlanan reklam filminin çekimleri Lefkoşa’nın tarihi yapıya sahip bir mekanında, 12 kişilik bir ekiple gerçekleşti. Reklam kampanyasının ilk filmi 18 Temmuz tarihinde tv ve yazılı basında akabinde dijital mecralarda yoğun bir şekilde yer bulacak.