HAKKIMIZDA

Yöneticiler

Ömür Şengün

Genel Müdür

Biyografi

1975 İstanbul Üniversitesi Matematik- Fizik mezunu olup 1984 de İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme İktisadi Enstitüsünü bitirmiştir.

Sigortayla tanışması Türkiye Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nun 1984 yılında açmış olduğu sınavla olmuştur. 6 yıl bu kurumda çalışıp Aktüerlik ünvanını aldıktan sonra 1990 Nisan ayında Şark Sigortaya (Allianz Sigorta Şirketine) geçerek özel sektöre transfer oldu.

20 yıl boyunca Allianz Şirketlerinin çeşitli departmanlarında görev aldıktan sonra 2010 yılında Allianz Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne atandı, 2012 de emekli oldu ancak Allianz Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği 2018 yılı başına kadar devam etti.

5 yıl kadar Türkiye Aktüerler Derneği Başkanlığı da yapan Ömür Şengün, 2017 yılından itibaren KKTC sigorta sektöründe çalışmaya başlamış olup 2020-2021 yıllarında KKTC Sigorta Şirketler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Eylül 2017 den beri Near East Hayat Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliği ile Yakın Doğu Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyeliği ve son iki yıldır İkas Pharma Yönetim Kurulu Üyeliği yapıyor.

Aktüerya

Tufan Bakır

Tufan Bakır

Muhasebe Müdürü

Muhasebe Müdürü

Operasyon

Tufan Bakır

Tufan Bakır

Muhasebe Müdürü

Muhasebe Müdürü

Mali İşler

Tufan Bakır

Tufan Bakır

Muhasebe Müdürü

Muhasebe Müdürü

Satış - Pazarlama

Tufan Bakır

Tufan Bakır

Muhasebe Müdürü

Muhasebe Müdürü

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışanlarımız,

Near East Hayat, kurduğumuz güçlü kadrosu, kurumsal yapısı ve üst düzey hizmet anlayışıyla KKTC halkının Hayat, Hastalık, Sağlık sigortaları konularındaki tüm ihtiyaçlarına çözümler üretecek ve farklılık yaratacak ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Near East Hayat, potansiyel müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirleyerek, yenilikçi ve kaliteli ürünler oluşturmak ve doğru satışlar yapabilmek için satıcılarını yoğun ve sürekli bir eğitimden geçirerek gelişimlerini sağlamaya çalışmaktadır.

Teknolojiden yaralanarak geliştirilen ürün ve hizmetleri müşterilerimizin kullanımına sunmak için hepimiz sabırsızlanıyoruz.

Şirketimiz, Near East Hayat, geniş ürün yelpazesi ile Bankamızın da dağıtım gücünü kullanarak bireysel ve ülke birikimlerinin artmasına katkı sağlarken diğer çeşitli riskleri teminat altına alarak geride kalanların mağduriyetini önlemeyi hedeflemektedir.

Near East Hayat ekibimiz Sağlık Sigorta ürün ve uygulamaları ile grubumuzun mevcut sağlık kurumları ile birlikte halkımıza hakettiği iyi ve kaliteli hizmeti sunarken, bunları geliştirme çalışmalarını da son hız sürdürmektedir.

Sorumluluk bilinci içerisinde bütün gücümüzle halkımızın refah ve mutluğu için çalışıyoruz.

Saygılarımla

Ahmet Güvensoy

Yönetim Kurulu Başkanı

Genel Müdür'ün Mesajı

Şirketimizin değerli müşterileri ve kıymetli çalışanlarımız,

Şirketimiz Near East Hayat, Nisan 2018 tarihi itibariyle Ruhsat ve Lisans’ını alarak Girne şehrimizde “Sektörün Lideri ve müşterilerimizin ilk tercihi olmak” vizyonu ile faaliyete başlamıştır.

Müşteri memnuniyet ve sadakatini sağlamaya yönelik, Birikimli Hayat, Kısa Süreli Hayat, Uzun Süreli Hayat, Sağlık, Hastalık, Ferdi Kaza ve Seyahat Sağlık ürünlerini tecrübeli Near East Bank dağıtım kanalımız ile sizlere güvenilir şekilde ulaştırmak, yeniliklere ayak uydurmak suretiyle kalıcı olmak istiyoruz.

En büyük değerimiz olan müşterilerimize iyi eğitilmiş çalışanlarımız ile bize güven duyacakları, yenilikçi, sürdürülebilir ve çözüm odaklı hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız.

Şeffaf ve Hesap Verebilir bir sistem kurgularken, insana, doğaya ve hukuka saygı konularında, elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret sarf edeceğiz.

Dünya ülkelerine baktığımızda insanların daha uzun yaşamaya başladıklarını, özellikle Avrupa nüfusunun hızla yaşlandığını görüyoruz. Bundan 10-15 yıl sonra Sosyal Güvenlik Kurumları artan emeklilerine yeterli maddi desteği sağlayamayacak, ya emeklilik yaşını artıracak ya da emekli maaşlarını düşürecek. Genç nüfusu olan ülkeler bu durumu Avrupadan 5-10 yıl daha geç yaşayacak.

Sosyal Güvenlik'teki bu sorunun bir tek çözümü var; daha çok tasarruf. Masraf kesintilerini minumumda tuttuğumuz Birikimli Hayat ürünümüz ile tasarruf alışkanlığının artmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

Saygılarımla,

Ömür Şengün

Genel Müdür

Ahmet Güvensoy

Yönetim Kurulu Başkanı

Biyografi

Soner VEHBİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Biyografi

Aziz GÜRPINAR

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Sekreter

Biyografi

Ahmet FİKRETLER

Yönetim Kurulu Üyesi

Biyografi

Mehmet ALTINAY

Yönetim Kurulu Üyesi

Biyografi

Ömür ŞENGÜN

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Biyografi

Organizasyon Şeması